V Slovenski Bistrici najboljši plesni pari v standardnih plesih

V soboto, 25. 1. 2014 je v športni dvorani SŠ Slovenska Bistrica potekalo letošnje državno prvenstvo v standardnih plesih. Na prvenstvu se je pomerilo 43 najboljših slovenskih plesnih parov iz 18 slovenskih plesnih klubov, v starostnih kategorijah od mlajših pionirjev do članov. Organizator letošnjega državnega prvenstva je bila Plesna zveza Slovenije.

Tekmovanje je potekalo v dveh delih. Popoldanski del se je začel s polfinalnimi tekmovanji, na večernem delu pa so se plesni pari pomerili v finalnih odločitvah. Pred začetkom finalnega dela sta tekmovalce in gledalce pozdravila župan občine Slovenska Slovenska Bistrica dr. Ivan Žagar in predsednik Sekcije standardnih in latinskoameriških plesov pri Plesni zvezi Slovenije Herman Tomažič.

Mesta državnih prvakov v posameznih starostnih kategorijah so si priplesali naslednji plesni pari:

 Miha Vodičar - Nadiya Bychkova med člani (Plesni klub Pingi Maribor)
 Jure Bergant - Ana Mesec med starejšimi mladinci (plesni klub Urška Ljubljana)
 Ivan Jarnec - Ana Ekart med mladinci (Plesni klub Pingi Maribor)
 Jan Hafner - Pina Eržen med mlajšimi mladinci (Plesni klub Urška Ljubljana)
 Žan Ravnikar - Veronika Kajin med pionirji (Plesni klub Urška Ljububljana)
 Tician-Tenei Patafta - Hana Arko med mlajšimi pionirji (Plesni klub Jasmin Kočevje)
 Robert Preininger - Simona Preininger med seniorji (Plesni klub Podčetrtek)

Naslova državnih prvakov v standardnih plesih med profesionalci sta osvojila para:

 Miša Cigoj - Nika Bagon (plesni klub Urška Ajdovščina)
 Vitam Kodelja - Barbara Kodelja med seniorji (Plesni klub Pingi Maribor)

Ob koncu prvenstva je potekala slovesna razglasitev letošnjih državnih prvakov v standardnih plesih za leto 2014. Medalje je novim državnim prvakom podelil predsednik Plesne zveza Slovenije, mag. Drago Šulek.

Uradne rezultate in uvrstitve vseh plesnih parov si lahko ogledate na spletnih straneh Plesne zveze Slovenije, na povezavi: http://goo.gl/wlcvV9

Slike so na voljo na www.fotomesec.com.

Plesna zveza Slovenije