V Radljah ob Dravi so se pomerili najboljši slovenski plesni pari

V soboto, 09.11.2013, je v športni dvorani OŠ Radlje ob Dravi potekalo letošnje državno prvenstvo v kombinaciji 10 plesov. Na prvenstvu se je pomerilo 42 najboljših slovenskih plesnih parov iz 14 slovenskih plesnih klubov, v starostnih kategorijah od mlajših pionirjev do članov. Organizator letošnjega prvenstva je bila Plesna zveza Slovenije.

Tekmovanje je potekalo v dveh delih. Popoldanski del se je začel s polfinalnimi tekmovanji, na večernem delu, pa so se plesni pari pomerili v finalnih odločitvah. Pred začetkom finalnega dela sta tekmovalce in gledalce pozdravila župan občine Radlje ob Dravi Alan Bukovnik in predsednik Sekcije standardnih in latinskoameriških plesov pri Plesni zvezi Slovenije Herman Tomažič.

Mesta državnih prvakov v posameznih starostnih kategorijah so si priplesali naslednji plesni pari:

 MIŠA CIGOJ - NIKA BAGON (Plesni klub Urška Ajdovščina) v kategoriji profesionalnih plesalcev,
 MIHA VODIČAR - NADIYA BYCHKOVA (Plesni klub Pingi Maribor) v kategoriji članov,
 JURE BERGANT - ANA MESEC (plesni klub Urška Ljubljana) v kategotiji starejših mladincev,
 IVAN JARNEC - ANA EKART (Plesni klub Pingi Maribor) v kategoriji mladincev,
 UROŠ LAZIĆ - MARUŠA PINTER (Društvo plesni center Samba) v kategoriji mlajših mladincev,
 BRIN HLADE - TOSIA ROBAR ŽERAK (Društvo plesni center Samba) v kategoriji pionirjev in
 LUKA JUŽNIČ - ŽIVA ANTONČIČ (plesni klub jasmin Kočevje) v kategoriji mlajših pionirjev.

Ob koncu prvenstva je potekala slovesna razglasitev letošnjih državnih prvakov v kombinaciji standardnih in latinskoameriških plesov za leto 2013. Medalje je novim državnim prvakom podelil predsednik sekcije SLP Herman Tomažič in predsednik Plesne zveza Slovenije, mag. Drago Šulek.

Fotografije državnih prvakov so na voljo na spletnem naslovu: www.fotomesec.com