Uspešno sklenili državno plesno prvenstvo

S finalnimi nastopi dvojic, malih skupin in velikih formacij v street dance showu ter podelitvijo medalj in pokalov, ki so jih najboljši prejeli iz rok predsednice vlade mag. Alenke Bratušek in novogoriškega župana Mateja Arčona, se je včeraj zvečer (29. junija) v Novi Gorici končalo prvo skupno prvenstvo vseh sekcij Plesne zveze Slovenije. V osmih dneh se je na plesnem podu športne dvorane Milojke Štrukelj za odličja borilo več kot 3000 plesalcev različnih zvrsti iz 84 slovenskih klubov. Z vidika številnih obiskovalcev, ki so si ogledali prvenstvo, in popularizacije plesa je prvenstvo izjemno uspelo, skupno izvedbo ob 60. obletnici PZS pa je pozitivno sprejela tudi večina plesalcev. Zlasti so bili navdušeni plesalci iz sekcije rokenrola, ki so tekmovali isti dan kot plesalci disca in show dancea iz sekcije modernih tekmovalnih plesov. Takega prvenstva bi si želeli tudi v prihodnje. Na prvenstvu je sodilo več kot 100 sodnikov, nad celotnim dogajanjem pa je bdel organizacijski odbor v sestavi Ermin Suljanović, Vesna Vučajnk in Suzana Mlakar.

Pa še rezultati zadnjega dne: street dance show duo člani: 1. Hana Huč in Andraž Grulja (ŠKD Plesni studio Novo Mesto), 2. Vanesa Krenker in Kristjan Terglav (ŠKDK Plesni val Celje), 3. Anja Babnik in Petra Prodan (PK Bolero Ljubljana).

Street dance show mala skupina člani: 1. Babershop (ŠKD Plesni studio Novo Mesto), 2. The Pharaohs (ŠKD Plesni val Celje), 3. Camorra (ŠKD Plesni studio Špela).

Street dance show formacija mladinci: 1. Spring cleaning (Plesni klub M), 2. Don't mess with the jungle (PK Bolero Ljubljana), 3. Mehaniki (PD Libero).

Street dance show solo moški mladinci: 1. Jakob Rakovec, 2. Luka Mravlje (oba ŠKD Maestro)

Street dance show solo ženske mladinci: 1. Nika Brložnik (PK Idrija), 2. Ana Vičič (PD Libero), 3. Blažka Brodnjak (PK Bolero Ljubljana)

Street dance show formacija otroci: 1. Prison break (Plesni klub M), 2. Kraljeva pekoča večerja (PK Miki Domžale), 3. Fantasy world (PK PIngi International)

Street dance show solo moški otroci: 1. Alen Kocman-Golouh (KUD Superstar)

Street dance show solo ženske otroci: 1. Kiara Trtnik (PK Urška Ljubljana), 2. Teja Lampe (PK Idrija), 3. Hana Pivljakovič (Klub Plesna dimenzija)

Street dance show duo otroci: Maša Recek in Tia Peternel (PK Minimundo), 2. Lia Lačen in Maj Lavrič (PK Bolero Ljubljana), 3. Tinkara Pavšič in Danaja Lampe (PK Idrija).

Street dance show mala skupina otroci: 1. Time machine (PK Idrija), 2. Beautiful people (PK Minimundo), 3. I love rock'n' roll (PK Pingi International)

Street dance show formacija člani 2: Bad girls (ŠKD Plesni studio Novo Mesto)

Street dance show mala skupina člani 2: 1. The rain is gone (PK Pingi International), 2. Izlet (PD BPS Radovljica).

Fotografije Miha Koron, na njih najboljše tri mladinske formacije; zmagovala otroška dvojica  Maša Recek in Tia Peternel iz Minimunda;  Time Machine - PK Idrija