Trojno slavje mladinskih break timov in 2 naslova podprvakov

Včeraj, 16. 10. 2013, se je v Kopenhagnu na Danskem začelo Svetovno prvenstvo v hip hopu, electric boogieju in break danceu. Na prvenstvu bo Slovenijo zastopalo skoraj 300 slovenskih reprezentantov. Na prvenstvu sicer sodeluje nekaj manj kot 3000 plesalcev iz 30 držav.

Slovenci pa so tradicionalno že prvi tekmovalni dan dokazali odlično pripravljenost in pokazali, da so prišli po medalje. Osvojili so jih kar 5, zadonela je tudi slovenska himna. Mladinski break dance timi so zasedli vse tri stopničke. Do naslova mladinskih svetovnih prvakov so se »pribetlali« Generic crew (KUD Superstar celje), ki so v dvoboju za 1. mesto premagali Go-breakers jr. (ŠKP klub V. I. P.), bron pa so osvojili Funky rockerz (D Kazina).

Med mladinskimi hip hop dvojicami sta do naslova mladinskih podprvakov priplesala Maša Udovč in Miha Tavčar (ŠKDPS Novo mesto), podprvaka pa smo dobili tudi med članskimi hip hop dvojicami, in sicer sta si 2. mesto priplesala Aleš Trdin in Žiga Mlakar (PŠD Atrifeks).

Poleg medalj so si Slovenci priplesali tudi veliko finalnih nastopov, ampak več o ostalih uspehih prvega dne tukaj.