Španija prizorišče plesnega dogajanja

World Dance Sport 2011 je letos upravičil svoj naziv, saj sta v okviru velikega mednarodnega turnirja v predmestju Barcelone potekali dve veliki prvenstvi v športnem plesu za mlajše kategorije. Na svetovnem prvenstvu v kombinaciji desetih plesov za mladince sta nas veselo presenetila Marcel Vodenik in Giovanna Gabriela Klarič. Če smo se že počasi navadili, da se naši mlajši pari na svetovnih prvenstvih uvrščajo kvečjemu v četrtino finala, sta Marcel in Giovanna tokrat navdušila z odličnim 10. mestom. Nekako po pričakovanjih (ali pa tudi pod pričakovanji) pa sta odplesala naša starejše mladinska para na evropskem prvenstvu v latinskoameriških plesih. Solidno 21. mesto sta osvojila Aljaž Erzin in Maja Košutič (kar je v izjemno zahtevni evropski konkurenci že kar dober rezultat), zagotovo pa bosta razočarana naša državna prvaka Matej in Anja Pritekelj, ki sta izpadla že po ponovitvenem kolu in na koncu osvojila zgolj 42. mesto. Na IDSF international open turnirjih smo imeli po enega predstavnika tako v ST kot v LA plesih. Alexey Rubtsov in Jasmina Arko sta osvojila 19. mesto v ST plesih, v finalu LA plesov pa sta zaplesala Damir Halužan in Anna Mashchyts, ki sta na koncu osvojila 6. mesto.