Slovenci iz Bochuma z 11 medaljami

Bochum, 3.–7. 10. 2012 – Svetovno prvenstvo v hip hopu, electric boogieju in break danceu

Več kot 400 slovenskih reprezentantov je svoje moči merilo na SP v Bochumu. Prvi dan je bil za Slovence zelo uspešen, saj so prebili led z naslovom svetovnih prvakov med članskimi hip hop dvojicami – Katjuša Premk in Žiga Mlakar (PK Bolero LJ), naslovom mladinskih svetovnih prvakov med break dance teami – Go-breakers Pantheras (AGK Panter), 2. mestom med mladinskimi hip hop dvojicami – Nika Bolčič in Gašper Kunšek (PD BPS Radovljica), 3. mestom med mladinskimi break teami – Be funky rockers (D Kazina) in 3. mestom med hip hop dečki – Michel Kany Obenga (PK Urška LJ).

Manja Guček (PK Zeko) je med break solisti mladinci osvojila 4. mesto, Ivo Derman (D Kazina) 5. mesto, enako uvrstitev si je med člani priboril Aleš Ivanuša (PK Zeko).

Že drugo srebrno medaljo si je na prvenstvu priplesal Gašper Kunšek (PD BPS Radovljica), tokrat med mladinskimi hip hop solisti.

Maša Udovč (ŠKPDPS Novo mesto) je bila finalistka med hip hop solo mladinkami in je zasedla 6. mesto.

Urška Rubin (PK Zapleši si) si je med članskimi hip hop solistkami priplesala 3. mesto.

Medaljo, in sicer srebrno, si je priplesala tudi mladinska hip hop formacija The hardest ever (PK Bolero), na 5. mestu pa je finalni nastop zaključila formacija Zone (PD BPS Radovljica). 7. mesto so si priplesali plesalci formacije The one (ŠKDPS Novo mesto).

Zaključilo se je tudi tekmovanje v electric boogieju za dečke. Niko Komac (PK Miki)  je zasedel 6. mesto, njegov klubski kolega Žiga Colarič pa 7. mesto. Med mladinskimi pari sta Anja Štefančič in Janez Štrukelj (PK Miki) osvojila 4. mesto. Že dan kasneje sta Niko in Žiga (PK Miki) zmagala med electric dvojicami.

Otroška hip hop mala skupina Allstars (PK Bolero) je bila 5., članska 2 hip hop formacija Gangsta luv (ŠKDPS Novo mesto) pa 6.

Zadnji dan so se slovenski plesalci razveselili še dveh medalj, srebrne Andraža Mraka in Dejana Djuroviča (PK Miki) med electric dvojicami ter bronaste hip hop male skupine FTW (PD BPS Radovljica).

Članska hip hop formacija Why stop now (PK Bolero LJ) je zasedla 5. mesto, Body language (ŠKPD maestro) pa 7. mesto. Mladinska hip hop mala skupina Criminalz (ŠKPD Maestro) je bila 6., članska Chicas (PK Bolero LJ) pa si je priplesala 7. mesto.

V Bochumu je hkrati potekal tudi svetovni pokal za produkcije, kjer smo prav tako imeli svoje predstavnike. 86 plesalcev PD J Dance studio se je s koreografijo El clasico (football game) uvrstilo na odlično 4. mesto.

Slovenski uspeh so dopolnili:
Nika Bolčič (PD BPS Radovljica) s 7. mestom med mladinskimi hip hop solistkami
Špela Brkič (PK Bolero LJ) s 7. mestom med mladinskimi hip hop solistkami
Lil' Bastards (KD Bast) s 5. mestom med mladinskimi break teami
Laura Višnar in Maša Štucin (ŠKDPS Špela) s 7. mestom med mladinskimi hip hop dvojicami
Maja Omerzel in Uroš Jordan (KD Bast) s 6. mestom med članskimi hip hop dvojicami
Saša Ličan in David Šimunovič (PD BPS Radovljica) s 7. mestom med članskimi hip hop dvojicami
Get it on the floor (PK Bolero LJ) s 5. mestom med otroškimi formacijami
Jagodni izbor (ŠKDPS Novo mesto) s 5. mestom med članskimi 2 hip hop malimi skupinami

Vse rezultate najdete na spletni strani IDO.

Vsem plesalcem in njihovim trenerjem iskreno čestitamo.