Örebro (Švedska) – Evropsko prvenstvo v disco danceu

Örebro (Švedska) – 1.–3. 7. 2015, Evropsko prvenstvo v disco danceu

Konec julija se je osemčlanska ekipa iz PK Zeko pod vodstvom Dejana Zečevića odpravila na Švedsko na EP v disco danceu.

Plesalke so slovenske barve zastopale med solistkami mladinkami in članicami, med mladinskimi in članskimi dvojicami in med članskimi malimi skupinami.

Veseli nas, da osvojeni rezultati dokazujejo uspešen razvoj te zvrsti tudi v Sloveniji.

Najvidnejši uvrstitvi pa sta tokrat zasedli dvojica Tjaša Gazdag in Janja Gomboc s 7. mestom in Tjaša še kot solistka z 12. mestom.

Na istem prizorišču pa za soliste in dvojice poteka tudi tekmovanje za svetovni pokal. Prvi dan svetovnega pokala v disco danceu na Švedskem je bil zelo uspešen. Nives Miško je med solo mladinkami osvojila 6. mesto, Živa Horvat pa je bila 21.; Tjaša Štornik med solo članicami 7. mesto, medtem ko so se ostale članice razvrstile takole: Janja Gomboc na 16. mesto, Sara Nasevski na 24. mesto in Anja Kovačič na 51. mesto.