German open uspešen za slovenske pare

En največjih letnih dogodkov v športnem plesu, German Open 2012, je med dnevi od 14. do 18. avgusta postregel z izjemno množično tekmovalno udeležbo, ter s kar dvema zmagama slovenskih plesnih parov v standardnih in latinskoameriških plesih. Pa dajmo prednost našemu najstarejšemu paru, Vitamu in Barbari Kodelja, ki sta v konkurenci 202 parov v kategoriji seniorjev III ponovno posegla na sam vrh in z odličnim 15. mestom v mlajši kategoriji seniorjev potrdila izjemno stabilno formo, s katero napovedujeta pohod na sam svetovni vrh v novi sezoni.

WDSF Senior III Standard:
1. Vitam Kodelja / Barbara Kodelja (SLO)
2. Bernd Kiefer / Monika Kiefer (GER)
3. Jouko Leppälä / Heljä Leppälä (FIN)
4. Wolfgang Walter / Ilse von Beyer (GER)
5. Maurizio Carugati / Maria Grazia Giovenco (ITA)
6. Kazuyoshi Taniguchi / Sayoko Taniguchi (JPN)
7. Thierry Batin / Marie-Cécile Batin (FRA)

Prav tako pa napovedujeta svoj pohod na svetovni vrh naša profesionalca v latinskoameriških plesih. Zoran Plohl in Tatsiana Lahvinovich sta z izjemnim plesnim nastopom in s prepričljivo zmago, kjer med sodniškimi ocenami ni manjkala niti ena sama enica, nakazala ne le plesni triumf v letih 2012 in 2013, temveč tudi v prihodnjih sezonah.

WDSF PD Pro Super Grand Prix Latin:
1. Zoran Plohl / Tatsiana Lahvinovich (SLO)
2. Sergey Tatarenko / Viktoria Tatarenko (GER)
3. Mikhail Solovyev / Kristina Tsvetkova (RUS)
4. Daniele Sargenti / Uliana Fomenko (ITA)
5. Saverio Loria / Zeudi Zanetti (ITA)
6. Vladislav Silde / Margarita Novitskaya (RUS)

Z nastopom v finalu sta nas razveselila tudi naša druga profesionalca. V standardnih plesih sta se na odlično 5. mesto zavihtela Luca Bussoletti in Tjaša Vulič.

WDSF PD Pro Super Grand Prix Standard:
1. Paolo Bosco / Joanne Clifton (ITA)
2. Federico Di Toro / Anastasia Tarlykova (RUS)
3. Donatas Vezelis / Lina Chatkeviciute (LIT)
4. Rosario Guerra / Grazia Benincasa (ITA)
5. Luca Bussoletti / Tjaša Vulič (SLO)
6. Hong Shen / Yu Jie Liang (CHN)

V okviru odprtega prvenstva Nemčije je potekalo tudi evropsko prvenstvo starejših mladincev v latinskoameriških plesih, kjer smo imeli dva zastopnika. Oba naša para sta, glede na rezultate preteklih sezon, osvojila zadovoljive rezultate. Matej in Anja Pritekelj sta se uvrstila na 32. mesto, Aljaž Erzin in Maja Košutič pa na 41. mesto. Zmaga je ostala na domačih tleh.

Evropsko prvenstvo starejših mladincev Latin:
1. Maxim Stepanov / Viktoria Konstantinova (GER)
2. Vladimir Vasilevich / Uliana Maximkina (RUS)
3. Paul Moldovan / Cristina Tatar (ROM)
4. Artem Efanin / Anastasiya Kornilova (RUS)
5. Giacomo Lazzarini / Roberta Benedetti (ITA)
6. Mihai-Vlad Paraschiv / Diandra-Aniela Illes (ROM)
32. Matej Pritekelj / Anja Pritekelj (SLO)
41. Aljaž Erzin / Maja Košutič (SLO)

Najštevilčnejša udeležba je bila, seveda, v kategorijah članov, ki so se potegovali za točke Grand Slam serije tako v standardnih kot v latinskoameriških plesih. V standardnih plesih smo imeli samo en slovenski plesni par, in sicer sta naša državna prvaka Matej in Špela Kralj osvojila 59. mesto v konkurenci 307 plesnih parov. Bolje so se odrezali naši pari v latinskoameriških plesih, kjer sta se v četrt finale uvrstila Damir Halužan in Anna Mashchyts, le dve mesti za njima pa sta zaostala Miha Vodičar in Nadiya Bychkova.

WDSF Grand Slam Standard:

1. Benedetto Ferruggia / Claudia Köhler (GER)
2. Emanuel Valeri / Tania Kehlet (DEN)
3. Simone Segatori / Annette Sudol (GER)
4. Dmitry Zharkov / Olga Kulikova (RUS)
5. Sergei Konovaltsev / Olga Konovaltseva (RUS)
6. Evgeny Moshenin / Genny Favero (ITA)
59. Matej Kralj / Špela Kralj (SLO)

WDSF Grand Slam Latin:
1. Andrey Zaytsev / Anna Kuzminskaya (RUS)
2. Aniello Langella / Khrystina Moshenska (ITA)
3. Martino Zanibellato / Michelle Abildstrup (DEN)
4. Gabriele Goffredo / Anna Matus (MDA)
5. Marius-Andrei Balan / Nina Bezzubova (GER)
6. Valentin Voronov / Alina Imrekova (RUS)
23. Damir Halužan / Anna Mashchyts (SLO)
25. Miha Vodičar / Nadiya Bychkova (SLO)
55. Kristian Burazer / Martina Plohl (SLO)
274. Vedran Ćelić / Ana Jurenec (SLO)

V mlajših kategorijah sta med mladinci najvišje mesto osvojila Nino Kleindienst in Urska Bencak, ki sta osvojila 35. mesto v latinskoameriških plesih in napredovala za dve tekmovalni koli, po eno kolo pa sta napredovala tudi Jure Bergant in Ana Mesec z 71. mestom v standardnih plesih ter Nejc Fir in Ana Ekart s 76. Mestom v standardu in 64. mestom v kombinaciji. Marcel Vodenik in Naja Dolenc sta po eno kolo napredovala v obeh disciplinah med starejšimi mladinci.